sobota, 23 marca 2013

Akcja cienkopis!


W okresie styczeń - początek lutego miałam manię na cienkopisy :) W całkowitą odstawkę poszedł ołówek, zastąpiony cienkopisem. No może nie tak całkiem całkowitą, bo sam wstępny szkic zawsze wykonywałam i wykonuję ołówkiem ;)

Uważałam wówczas, że rysunki cienkopisem prezentują się efektowniej. Coś w tym jest, ale teraz dochodzę po prostu do wniosku, że jest to wina większego kontrastu pomiędzy cienkopisem, a ołówkiem. Cienkopis zwyczajnie jest ciemniejszy.

Używanie cienkopisów ma swoje plusy. Rysując nimi znacznie szybciej (patrząc po sobie) uzyskuję zamierzony efekt, ponieważ nie muszę nakładać tylu warstw różnych grubości ołówków. Przydaje się zazwyczaj kiedy chcemy coś narysować bardziej "na szybko", choć muszę przyznać, że istnieją artyści, co za ich pomocą tworzą istne dzieła sztuki. Mając jednak na względzie to, że mnie nie można określić mianem artysty, a raczej amatorem, pozostawię to tworzenie im, chociaż, może kiedyś też uda mi się coś takiego wykonać :)


A o to przykłady prac, takich właśnie artystów:Za pomocą cienkopisów (według mnie) jest dużo ciężej operować światłocieniem, a tym samym uzyskać efekt fotografii, mi wychodzą raczej komiksowe grafiki.

Teraz nadszedł czas na przedstawienie moich prac :) :


 Format: A4
Przybory: ołówek 2B, gumka chlebowa, cienkopis
Czas: każdy ok. 2h - 3h
Daty narysowania: 22.01. - 14.02.2013r.     
                                     
                                       

2 komentarze:

  1. Dzieła sztuki! (zarówno Twoje jak i znanych artystów)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajne prace :) Gratuluje talentu i wytrwałości oraz dzięki za wskazówkę w wyborze cienkopisów :)

    OdpowiedzUsuń